Van de keizerlijke grandeur, een erfenis van de machtige Habsburgse monarchie, tot het muzikale erfgoed met componisten als Wolfgang Amadeus Mozart, Josef Haydn, Ludwig van Beethoven, Franz Schubert, Johann Strauss (vader en zoon), Johannes Brahms en Gustav Mahler, naast talloze anderen, Wenen heeft elke reiziger veel te bieden.
Begin bij het State Opera House, een indrukwekkend gebouw met een al even indrukwekkend gezelschap van uitvoerende zangers. De geschiedenis gaat terug tot de jaren 1860 toen het nog de Weense Hofopera heette. De naam werd in 1920 door de Habsburgers veranderd, in de tijd dat de vroege Oostenrijkse Republiek werd gevormd. Dit is de thuisbasis van stukken als La Traviata, La Clemenza di Tito en Verdi's Don Carlo, en heeft veel beroemde regisseurs gehuisvest, zoals Gustav Mahler, Herbert von Karajan en Claudio Abbado. Volg ons de Opera in voor een unieke ervaring.
Bekijk het Mozart Monument en de prachtige gevels van de 2, het Kunsthistorisch Museum en de Hofburg, eeuwenlang het weelderige huis van het Habsburgse Rijk. Passeer de Michaelertor poort en bekijk de kerk van St. Michael, of Michaelerkirche, jarenlang de officiële kerk van de keizers. Ontdek oude Romeinse ruïnes in het midden van het plein, evenals oude middeleeuwse muren en de overblijfselen van het oude Burg Theater. Bekijk de Grabenstraat, of “Der Graben”, die dateert uit het Romeinse Rijk en ooit door Richard Leeuwenhart werd gebruikt om de stad binnen te komen. Bekijk ook de Peterskirche, of Sint-Pieterskerk, die hier al sinds de 4e eeuw staat, en bereik de Stephansplatz, samen met het meest prominente gebouw, de Stephansdom, de kathedraal van Wenen, een van de hoogste kerken ter wereld en een majestueus romaans-gotisch meesterwerk. Deze en nog veel meer hoogtepunten kun je ontdekken terwijl je de verhalen leert over een van de grootste dynastieën ter wereld - de Habsburgers.