Meer van Atitlán

Foto verstrekt door Atitlán2.jpg / Instituto Guatemalteco de Turismo -INGUAT-
Meer van Atitlán
Meer van Atitlán
Foto verstrekt door Instituto Guatemalteco de Turismo -INGUAT-
Foto verstrekt door GT09032425.jpg / Instituto Guatemalteco de Turismo -INGUAT-


Bergwandelingen, kunstzinnige bezienswaardigheden en duiken de dorpen, plaatsen en vulkanen rond dit pittoreske meer in de hooglanden van Guatamala bieden zowel avontuur als cultuur.

Bezoek het Meer van Atitlán om de inheemse dorpjes te bezoeken, door vulkanische hooglanden te trekken en te kajakken of zwemmen in het diepste meer van Centraal-Amerika.

Het door vulkanen omringde Meer van Atitlán is ongeveer 19 kilometer hoog en 10 kilometer breed. Verder heeft het een maximale diepte van meer dan 305 meter. Er zijn verschillende plaatsen en dorpjes langs zijn over waar je over de Mayacultuur kunt leren.

Veel bezoekers beginnen hun vakantie in San Pedro La Laguna, een prima uitvalsbasis voor het verkennen van de bergen rond het meer. Het centrum van deze plaats bevat allerlei restaurants, cafés, bars en hotels. Ontdek een traditionele sfeer in het oude kwartier, waar lokale bewoners gekleed zijn in inheemse klederdracht die hier door de eeuwen heen is ontstaan. Voor een spectaculair uitzicht op het meer kun je de vulkaan beklimmen waar het dorp zijn naam aan heeft te danken.

Panajachel is de drukste en meest ontwikkelde stad rond het Meer van Atitlán. Bezoek hier de ambachtsmarkten, historische gebouwen en het natuurreservaat als je exotische planten en wilde dieren wilt zien.

Leer daarnaast meer over de Mayacultuur en de lokale gebruiken wanneer je Santiago Atitlán bezoekt. Deze aan het meer gelegen plaats vormt de hoofdstad van de Mayastam Tz'utujil en heeft veel inheemse Maya-inwoners. Leer over lokale kunst en cultuur door een cursus weven of schilderen bij te wonen.

Bezoek San Juan La Laguna voor Tz'utujil-muurschilderingen, die het ontstaan van het Mayavolk Tz'utujil illustreren.

Avonturiers genieten zeker van een uitstapje naar Santa Cruz La Laguna. Je kunt dit dorp alleen te voet of per boot bereiken. Daarnaast is het de tuis van de voornaamste duikschool van het Meer van Atitlán. Bewonder de onderwaterwereld om krabben, zoetwatervissen en vulkanische delen op de bodem van het meer te bewonderen.

Het Meer van Atitlán kent het hele jaar door een klimaat met aangename temperaturen. Verder loopt het regenseizoen hier van mei tot oktober.

Bereik het meer per bus vanuit Guatemala-Stad, Antigua en Quetzaltenango (Xela). Als je van plan bent vanuit de hoofdstad te komen rijden, leidt je route je onder andere via de Pan-Amerikaanse weg. Op zoek naar een plezierige manier om de dorpjes rond het meer te bereiken? Kies dan voor de schilderachtige rit per taxiboot.

Populaire plekken om te bezoeken


Beste hotelaanbiedingen in Meer van Atitlán

Hotel y Cafe La Casa del Mundo
Hotel y Cafe La Casa del Mundo
3 out of 5
El Jaibalito, Santa Cruz La Laguna, Solola
Hotel y Cafe La Casa del Mundo
Porta Hotel del Lago
Porta Hotel del Lago
3.5 out of 5
2a Avenida 06-17 Zona 2, Panajachel, Solola
Porta Hotel del Lago
Hotel Atitlán
Hotel Atitlán
3.5 out of 5
Finca San Buenaventura, Panajachel, Solola
Hotel Atitlán
Posada de Don Rodrigo Panajachel
Posada de Don Rodrigo Panajachel
3.5 out of 5
Final de la Calle Santander, Panajachel, Solola
Posada de Don Rodrigo Panajachel
Casa Prana Hotel In Atitlan
Casa Prana Hotel In Atitlan
4 out of 5
Lake Atitlán, Santa Cruz La Laguna, Solola
Casa Prana Hotel In Atitlan
Sababa resort
Sababa resort
3.5 out of 5
8 Av. Calle 02-40 Zona 1 Canton Pacucha, San Pedro La Laguna, Solola
Sababa resort
El Picnic Atitlan
El Picnic Atitlan
3 out of 5
Lago de Atitlán, Santa Cruz la Laguna, Aldea Tzununa, Tzantixub, Santa Cruz La Laguna, Sololá
El Picnic Atitlan
Kula Maya Boutique Hotel & Spa
Kula Maya Boutique Hotel & Spa
3 out of 5
San Marcos La Laguna Sololá, Barrio 3, Chinimaya, a par del 2do Muelle de Vida, San Marcos La Laguna, Sololá
Kula Maya Boutique Hotel & Spa
Hotel y Centro de Convenciones Jardines del Lago
Hotel y Centro de Convenciones Jardines del Lago
3 out of 5
Calle Monterrey, Panajachel, Solola
Hotel y Centro de Convenciones Jardines del Lago
Laagste prijs per nacht gevonden in de afgelopen 24 uur op basis van een verblijf van 1 nacht voor 2 volwassenen. Prijzen en beschikbaarheid kunnen altijd wijzigen. Mogelijk gelden er extra voorwaarden.